Vos prieš porą dienų iš atostogų Norvegijoje grįžęs Linas Adomaitis (36) parsivežė daug įspūdžių – jį, keliaujantį su žmona Irma, pakerėjo fiordų grožis, nudžiugino žvejybos laimikis, o svečioje šalyje gyvenantys draugai pasirūpino puikia nuotaika. „Visuomet svajojome nuvykti į Norvegiją tuo metu, kai mažiausiai lyja“, – šypsojosi Linas.

Kodėl vasarą keliavote būtent į Norvegiją?

Norėjome pamatyti, kaip gamta sužydi visu gražumu. Norvegijoje buvome jau trečiąsyk, anksčiau kartą koncertavau, o kartą keliavome slidinėti. Šįkart važiavome pas mano gerą bičiulį, jis gyvena šiek tiek už Bergeno, ant pat fiordų.

Kaip leidote laiką?

Išsinuomavome laivelį, žvejojome, pakeliavome, aplankėme gražias vieteles…

Asmeninio archyvo nuotr./Lino Adomaičio atostogos Norvegijoje
Lino Adomaičio žvejybos laimikis

Mėgstate žvejoti?

Kai yra proga, – visada smagu. Porą dienų Norvegijoje žvejojome labai intensyviai. Išlipus iš valties net atrodė, kad žemė po kojomis linguoja. Kadangi bičiulis Raimondas, pas kurį apsistojome yra žinomas virtuvės šefas ir neseniai puikiai pasirodė Norvegijoje vykusiame virtuvės meistrų konkurse, galėjome pasilepinti skaniausiais žuvies patiekalais. Visas žuvis, kurias patys pagavome,  Raimis paruošė, pasidalijo paslaptimis, kaip jas kuo skaniau patiekti. Buvo žuvinga kelionė (juokiasi). Ne veltui mūsų kelionės frazė buvo: „Tai kai didumo! Tempk ją čia!“

Kokias žuvis pavyko ištraukti iš norvegiškų vandenų?

Menkes, vėgėles, keletą vėjažuvių, skumbrių. Dar pagavome nematytų žuvų. Žvejojo ir Irma, jai labai patiko. Ištraukė vieną rimtą menkę. Šiuo metu kaip tik keliauju į sodybą, ketinu pasiimti meškeres, galbūt nuvyksime dar pažvejoti į Kulautuvą, pasistengsime Nemune lydekų pagauti.

Vadinasi, daugiausia mėgavotės, poilsiu, gamta, žvejyba. O ar buvo ir kokia kelionės kultūrinė programa?

Važiavome į Bergeną, grožėjomės vaizdais iš panoraminių taškų. Pažinome Norvegiją ne tik ant vandens, bet ir gerokai virš jo. Žinoma, skaičiuojant mūsų kainomis ten brangoka, bet mums pasisekė, kad keliavome pas draugus. Keliaudami atgal iš Bergeno į Oslą pasirinkome vaizdingą kelią greta fiordų. Ten kelias pakylą ir kilometrą virš jūros lygio, matai snieguotus kalnus, vėliau vėl leidiesi. Buvo labai gražu. Būtinai ten sugrįšime. Norvegija – šalis, kurią puiku įsimylėti. Ji žalia, graži. Beje, domiuosi vandeniu ir visur, kur keliauju, jį stebiu. Norvegijoje vanduo labai skaidrus, švarus, kur bebūtų – upėje, ežere, jūroje ar iš krano (šypsosi).
15min.lt

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here