Jėgos aitvarai, kaitai ( ang. Kites ) yra dideliais tempais populiarėjanti bei įgaunanti didžiulį visuomenės susidomėjimą sporto šaka.  Kite išvertus iš anglų kalbos reiškia aitvaras. Ši sporto šaka gimė apjungus nemažai vandens sporto šakų. Tokių kaip vandens slidės ar lenta ( ang. Wakeboarding ), kai  sportininkas stovėdamas ant lentos tempiamas paskui katerį vandens paviršiumi. Banglenčių ( ang. Surfing ) sportas, kai sportininkas naudodamasis tik lenta bei bangos jėga čiuožia jos paviršiumi. Buriavimas burlente, burlenčių ( ang. Windsurfing ) sportas, kai sportininkas pasinaudodamas vėjo sukurta jėga bei naudodamasis specialiai šiam sportui pritaikyta lenta sujungta su bure skrieja vandens paviršiumi.

Šis pakankamai jaunas sportas vadinamas keleriopai, Kitebording‘as ar kiteserfing‘as. Kadangi tai ganėtinai nauja sporto kryptis pasiekusi lietuvą, tad visi pagrindiniai pavadinimai naudojami anglų kalba. Tarp lietuvių labiausiai paplitęs išsireiškimas yra KAITAVIMAS – tai plaukimas vandens paviršiumi su speciale lenta maždaug 140cm. ilgio ir apie 40cm. pločio lenta, ( žinoma, tai yra pats populiariuosias dydis tarp kaituotojų mėgėjų ), kurią tempia jėgos aitvaras pasinaudodmas vėjo sukurta galia. Šio sporto didelis privalumas yra tas, kad naudojant tą patį jėgos aitvarą jūs galite sportuoti ne tik ant vandens, bet ir ant žemės.

Kaitavimas ant žemės ar smėlio ( ang. Buggykiting ) – tai  važiavimas žemės, smėlio paviršiumi su specialiu triračiu vežimėliu ( ang. Buggy ) arba lenta su specialiais dideliais ratais (ang. Landboard ).

Su jėgos aitvaru ir snieglente per pusnis
Su jėgos aitvaru ir snieglente per pusnis. Foto: iš video

Kaitavimas ant sniego ( ang. Snowkiting ), tai čiuožimas slidėmis arba snieglente sniego paviršiumi tempiant to pačio jėgos aitvaro (ang. Kite ).

Dar prieš kelerius metus šis sportas buvo tituluojamas kaip ypatingai extremalus ir pavojingas, kuris prieinamas tik keletui sportiško sudėjimo žmonių. Tačiau laikui bėgant,  kaitų ( jėgos aitvarų ) gamintojai kiekvienais metais šio sporto aistruolius priverčia patuštinti pinigines su savo naujausiomis idejomis bei įrangos tobulėjimu, kas išties žymiai palengvina tiek patį išmokimo tiek jau tolimesnį procesą. Taigi šiandieną kiekvienas kaituotojas pats asmeniškai pasirenka kokio extramalumo lygį renkasi šiame sporte!

Norvegijos klimatas leidžia kaituoti visus metus: vasarą per bangas, žiemą per pusnis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here