Veido odos grožis priklauso ne vien  nuo bendros organizmo savijautos,  išorės veiksniai irgi labai įtakoja odos būklę ir išvaizdą. Ypatingai gyvenant atšiauriomis Norvegijos klimato sąlygomis.

Staigūs temperatūros pokyčiai  verčia odos audinius ir juos maitinančias kraujagysles staigiai plėstis ir trauktis. Odos paviršiuje kraujagyslės susiaurėja, dėl to oda pabąla, tačiau giliau odoje esančios kraujagyslės išsiplečia šildydamos krauju odą, ilgainiui tai sukelia veido paraudimus ir jeigu oda netinkamai apsaugota – kraujagyslės pradeda trūkinėti ir plėstis.

Žvarbus vėjas, šaltas oras, sausas patalpų oras, taip pat įvairios buitinės cheminės priemonės (įvairūs valikliai) išprovokuoja ivairias odos problemas: išsausėjimą, sudirgimą, šerpėtojimą, niežėjimą – visa tai veikia odos apsauginį lipidinį barjerą. Pirmasis ,,barjero” pažeidimo simptomas – padidėjęs odos sausumas: silpnėja korneocitų (epidermio raginio sluoksnio negyvų suragėjusių ląstelių) sukibimas, o tai skatina jų greitą deskvamaciją (odos epitelio ląstelių lupimąsi, – pleiskanojimą). Jei patologiniai procesai paliečia keratinocitų diferenciacijos procesą, tuomet be odos pleiskanojimo dar pastebimas ir raginio sluoksnio sustorėjimas (mažėja gyvybingų – ląstelių su branduoliu ir daugėja mirusių ląstelių skaičius),  toks barjeras tampa pralaidus ne tik vandeniui, bet ir bakterijoms, toksinams, kas smarkiai apsunkina imuninės sistemos darbą ir sukelia odos infekcijas ir uždegimus, sudirgina odą. Tyrimais įrodyta, kad lipidinio sluoksnio suardymas lemia žymų drėgmės garavimo didėjimą bei odos dehidrataciją. Oda tampa ne tokia elastinga, įgauna blankią spalvą.

Todėl atšalus orams būtina drėkinti bet kokio tipo odą, nes drėgmė palaiko lipidų balansą, gerina ląstelių regeneraciją. Tačiau, tai reikia daryti teisingai. Drėkinamuosiuos kremus naudoti galima ryte likus 1val. iki išėjimo į lauką, tačiau aš rekomenduočiau juos naudoti nakčiai, o ryte – stangrinamuosius, kremus su vitaminais A, E, C, ar maitinamuosius(ypač jei palnuojate ilgai būti šaltame ore, pavyzdžiui ruošiatės keliauti į kalnus ar slidinėti) kurie sukuria apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir neleidžia prarasti odoje sukauptos drėgmės), jeigu oda sausa prieš tai galite pasitepti drėkinamuoju serumu. Riebiai ir mišriai odai reiktų rinktis lengvesnės konsistencijos drėkinamuosius kremus arba drėkinamasias emulsijas, serumus, T -zonai geriau naudoti riebalų išskyrimą reguliuojančias priemones. Jautriai, kapiliarinei odai naudoti  tik specialias priemones, kurios ramintų, apsaugotų,  stiprintų kapiliarus (pvz. vitaminas C). Veidą prausti  – valyti rekomeduočiau drungu vandeniu su švelniais kreminiais prausikliais ar valomaisiais pieneliais, kurie nepažeidžia odos apsauginės plėvelės. Jeigu dirbate ofise ar patalpose kur sausas oras, būtinai įsigykite drėkinamąjį- gaivinamajį veido purškiklį – jį patogu naudoti, nes tinkamas naudoti ir ant makiažo. Taip pat nors kartą per savaitę pasilepinkite drėkinamąja – maitinamąja veido kauke.

Nepamirškite apsaugoti ausų, lūpų ir rankų odos! Žiemą taip pat reikia naudoti kremus su  SPF (apsauga nuo saulės). Jau dabar beveik visos profesionalios linijos kosmetikos gamina kremus individualiam naudojimui, su minimalia apsauga nuo saulės(netaikau to “mas-market“ ir selektyvinei kosmetikai).

Jei Jūsų oda išsausėjusi, pleiskanojanti, jautri, išberta, pigmentuota ar kankina kitos odos problemos – apsilankykite pas kosmetologę, ji padės išspręsti problemas. Atsižvelgiant į tai, kad kiekviena oda skirtinga, ji patars kaip teisingai prižiūrėti veido odą ir kokias priemones Jums geriausia naudoti.

Na ir pabaigai – gerkite daug vandens! Vanduo ne tik padeda išlaikyti organizmo ir odos drėgmės balansą, bet taip pat padeda jai išsivalyti, oda tampa gražesnė ir skaistesnė.

Straipsnį parengė:
kosmetologė Kristina
kristinashudpleie.weebly.com

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here