Norvegijos valdžios institucijos privalo įvesti reikalavimus dėl žieminių padangų ir griežtesnių techninių reikalavimų sunkvežimiams iš užsienio.

Eismo problemas žiemos metu E39 kelyje galima sumažinti, įvedus griežtesnius reikalavimus užsieniečių vairuojamiems sunkvežimiams.

Norvegiški sunkvežimiai dėl sniego ar plikledžio  su problemomis kelyje nesusiduria:

– Tai yra solidūs sunkvežimiai su trimis ašimis ir geromis padangomis, todėl žiemos sąlygomis važiuoja labai gerai. Norvegijos valdžios institucijos privalo sustabdyti užseniečių vairuojamus sunkvežimius, kurie neatitinka saugumo standartų, – teigia valstybinės kelių transporto inspekcijos darbuotojas Terje Bekker.

Dėl sniego paralyžiuotas eismas

Tai nutinka kas kart, kai pasninga kelis centrimetrus E39 kelyje. Praėjusį savaitgalį atvykęs sunkvežimis iš užsienio paralyžiavo eismą tarp Kristiansando ir Stavangerio.

Griežtesni reikalavimai

Terje Bekker reikalauja, kad kelių eismo institucijos įvestų griežtesnius reikalavimus transporto priemonėms, kurios įvažiuoja į Norvegiją žiemos metu:

– Mes norime, kad būtų reikalaujama turėti žiemines padangas ant visų ratų ir galbūt, kad būtų uždrausta sunkvežimiams su dviem ašimis, važinėti Norvegijos keliais žiemos metu.

Sunkvežimių vairuotojai iš Norvegijos, kuriems pabodo nesibaigiančios eilės ir chaosas keliuose, palaiko tokią iniciatyvą.

– Yra būtina kažką daryti. Kiekvieną kartą, iškritus sniegui, tik užsenietis įstringa ir nebegali išvažiuoti, – taigia vienas iš vairuotojų.

Mes laikomės taisyklių

Kristiansando prieplaukoje, eilėje, stovi sunkvežimiai su vasarinėmis padangomis. Į Kristiansandą jie atkeliavo keltu iš Danijos ir dauguma žiemos keliais važiuos su pavargusiomis vasarinėmis padangomis.

Vairuotojas ”Andrew” iš Lietuvos teigia suprantantis Norvegijos kelių eismo institucijų reikalavimą dėl transporto priemonių iš užsienio tinkamumo žiemos keliams:

– Nesvarbu, kokios taisyklės bus įvestos, mes laikysimės įstatymų Norvegijoje. Jei jie reikalauja žieminių padangų, mes jas turėsime. Mes atvažiuojame su kroviniais ir laikomės taisyklių.

Pagal NRK

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here