Švedijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje buvo prekiaujama maisto pramonės “Findus” lazanija, kuri savo sudėtyje turėjo ne jautienos, kaip kad nurodoma ant pakuotės, bet arklienos. Tai privertė sunerimti Europą.

Europos valstybių vadovai sunerimo po to, kai buvo atskleista, kad mėsa, pažymėta kaip jautiena, iš tikrųjų yra arkliena.

Prancūzijos žemės ūkio ministras Guillaume Garot siekia užtikrinti, kad visi netinkami maisto produktai būtų išimti iš maisto prekių parduotuvių. Pirmadienį įvyko susirinkimas su maisto pramonės vadovais bei vartotojų teisės apsaugos institucijomis. Kol kas Prancūzija, Didžioji Britanija, Airija, Švedija ir Lenkija yra paveiktos skandalo.

Greičiausiai už stovi mafija

Pasak Prancūzijos valdžios institucijų, prancūzų  įmonė “Poujol” įsigijo mėsos iš platintojų Kypre, kurie mėsos produktus nusipirko iš Olandijos. Pastarieji tvirtina, kad mėsa buvo pirkta iš dviejų mėsos perdirbimo įmonių Rumunijoje. Jau minėtoji prancūzų firma “Poujol” mėsos produktus pardavė Liuksemburge įsikūriam fabrikui, kuris priklauso prancūzų įmonei “Comigel”, prekiaujančiai šaldytais maisto produktais.

Šalia to, kad produktai yra klaidingai sužymėti, mėsa nebuvo ištirta dėl vaistų, kurie buvo duodami gydant arklių raumenis ir kaulus, likučių.

Išimami norvegiški produktai

Šaldytais pusgaminiais prekiaujantis “Findus” išėmė iš prekybos šaldytas lazanijas Didžiojoje Britanijoje. Nors Findus teigia, kad Norvegijoje prekiaujamoje lazanijos sudėtyje arklienos nėra, vis dėlto lazanija imta šalinti iš parduotuvių.

Prekybos centrai Rema 1000 taip pat nebeprekiauja savo prekiniu ženklu pažymėta lazanija, nors jos sudėtyje arkliena ir nenurodoma.

Pagal Aftenposten.no

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here