Drąsiai būtų galima sukurti filmą “Nacionaliniai Norvegijos mitybos ypatumai”. Vis galvoju, ar mane dar įmanoma nustebinti ir mano veide pamatyti tas išsprogusias klausiančias akis, kai mano stalo kaimynas lėkštėje pasisodina, atrodo, tarpusavyje nedraugaujančius maisto produktus arba ima doroti besišypsančios avies žanduką.

Šios savaitės receptas tik truputį gluminantis. Pirmiausia dėl pavadinimo – grietinės košė ar košė su grietine. Bet girdėjau lietuviuos sakoma “Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi”. Ir antra, košė skanaujama ne tik kaip desertas, bet yra puiki palydovė rūkytiems mėsos gaminiams.

Reikės (4 asmenims):

  • 5 dl grietinės
  • 2dl miltų
  • 5 dl pieno
  • 1 šaukštelio druskos
  • Cukraus, cinamono

Gaminimas:

Sudėkite grietinę į puodą ir virkite uždengus dangtį apie porą minučių. Įmaišykite pusę miltų. Maišykite entuziastingai, bet ne tiek, kad imtų dūmai rūkt iš puodo, o iki tol, kol paviršiuje atsiskirs sviestas. Jį nugriebkite. Įmaišykite likusius miltus ir pamažu supilkyti karštą pieną. Košę gerai išmaišykite, kad nesusidarytų gumuliukai. Košę virkite apie 8 minutes.

Pagardinkite druska, cukrumi, cinamonu ir sviestu. O štai ir nacionalinis norvegų mitybos ypatumas – košė puikiai tinka prie rūkytų ir vytintų mėsos gaminių.

Skanaus!

Mantė Bendoraitytė

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here