Pavasaris. Naujas sezonas – permainos.  Norime keistis, atrodyti gražiai ir nepriekaištingai, madingai. Todėl intensyviau pradedame dairytis į  parduotuvių vitrinas, stebime madų tendencijų pristatymus per televiziją, vartome žurnalus, sekame stilistų patarimus. Tačiau sutikime su tuo, kad šių dienų moteris nepasitenkina vien madingais rūbais, avalyne ir kitais garderobo aksesuarais. Labai didelę reikšmę moters gyvenime užima plaukai.

Plaukai – svarbi įvaizdžio dalis.  Todėl noras keisti  šukuoseną  keičiantis sezonui, savaime suprantamas. Tad kokios spalvos, kokie kirpimai madingi  šį laikotarpį. Atsakymų į šį klausimą gali būti daug.  Įvairūs mados namai diktuoja savo madas.  Mada keičiasi taip greitai, kad kažin ar spėsime žygiuoti kartu su ja “koja kojon”. Tačiau šiais laikais tai nėra būtina. Šiomis dienomis svarbu ne mada, o madingas įvaizdis. Todėl svarbu tiesiog įžvelgti siūlomas mados tendencijas ir jas priderinti prie kuriamo savo madingo įvaizdžio. Svarbiausia, kad parinkta šukuosena Jums tiktų: plaukų ilgis, spalva, forma pabrėžtų jūsų privalumus ir atitiktų Jūsų charakterį, temperamentą. Žmogus turi būti harmonijoje su savimi. Juk  kartais užtenka pakeisti tik vieną detalę kirpime ar pasirinkti kito tono plaukų spalvą , kad Jūs atrodytumėt stilingai ir atitiktumėt  sezonui būdingas madų tendencijas.

Plaukų dažymuose šį sezoną tikrai dar išvysime dažymo techniką ombre, kai plaukų spalva nuo šaknų pamažu pereina iš tamsios į šviesią ar atvirkščiai. Ryškesni plaukų sluoksniai ar sruogelės išsiskiriančios iš pagrindinės spalvos – taip pat išlieka. Tačiau pagrindinė tendencija dėl kurios vieningai sutaria plaukų stilistai – platinos atspalvio šviesūs plaukai. Nenusiminkite, jei Jums ši plaukų spalva netinka – galima pasirinkti tiesiog šviesesnes sruogas ar sluoksnelius tamsesniuose plaukuose.

Jei pažvelgtumėm į kirpimus – pastebėtumėm, kad  ir toliau karaliauja trumpesni, Bob stiliaus kirpimai. Stilingoms moterims  trumpų plaukų šukuosena visada pabrėš jų išskirtinumą. Bob stiliaus kirpimai jau kelinti metai iš eilės neužleidžia savo lyderiavimo pozicijų, todėl ne išimtis ir 2013 m. Tačiau šiais metais vyrauja griežtesnė kirpimo kontūro linija, o pati šukuosenos tekstūra labiau “pašiaušta”, plaukai iškarpyti. Asimetrija šiemet taip pat bus dažnai naudojama. Kirpimai naudojant asimetrines detales padeda individualizuoti šukuoseną, suteikti dinamikos pojūtį bei sukurti kontrastus.

Galima sakyti, kad ilgi plaukai visada madingi. Šį sezoną ilgus tiesius plaukus keičia papurę, pagarbanoti ar banguoti plaukai. Kirpčiukai ir toliau populiarūs. Tiesius ir griežtus kirpčius keičia užriesti, švelnesnės linijos kirpčiai. Siūlomi trumpesni kirpčiai atidengiantys antakių liniją, Plaukų sušukavimuose ir toliau populiarūs plaukų pynimai bei perpynimai.  Madinga sklastymą daryti giliau iš šono.

Tačiau drąsiai galima teigti, kad pastaraisiais metais madingiausi – sveikai atrodantys plaukai. Kalbant apie plaukų būklę, visos turime nusiskundimų jais. Stresas, nuovargis, miego stoka, prasta mityba, harmoniniai surikimai –  pagrindiniai kriterijai nulemiantys plauko būklę. Plaukų priežiūra – vienas iš būtiniausių aspektų, norint išsaugoti plaukų grožį. Neužtenka išplauti plaukų tik šampūnu. Būtina atstatyti drėgmės balansą kondicionieriais, balzamais, pamaitinti kaukėmis. Plaukų aliejai padeda išsaugoti ne tik plauko grožį, bet ir apsaugo plaukų galiukus nuo skilinėjimo.

Plaukų priežiūros priemonių asortimentas be galo platus, todėl  išsirinkti tinkamus produktus nėra lengva. Čia į pagalbą Jums gali ateiti Jūsų kirpėjas – stilistas, kuris ne tik tinkamai parinks plaukų spalvą ir kirpimą, bet ir parekomenduos produktus atitinkančius Jūsų plaukų poreikius.

Straipsnio autorė Edita Kavaliauskienė lankysis ir dirbs vasario 25 – kovo 1 dienomis grožio salone Ego Tid Bergene.

edita

Parengė: šukuosenų dizainerė Edita Kavaliauskienė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here