DRAMMEN/LIER/NEDRE EIKER: Greit bus neįmanoma važiuoti automobiliu nemokant “bomsų”.  Statens vegvesen (valstybinė kelių transporto inspekcija) įtemptai dirba ieškodama vietų, kur galėtų papildomai apmokestinti kelius aplink Drammen.

Vasario 14-15 dienomis Kongsberg’e vyko politikų ir Buskerudbyen (kurie bendradarbiauja tranporto ir aplinkosaugos klausimais Buskerud apskrityje) administracijos susitikimas, kuriame buvo išdėstyti planai (net kelios alternatyvos) apmokestinti kelius papildomai pristatant pinigų surinkimo stotelių (bomstasjon).Drammens Tidende gavo priėjimą prie vieno iš alternatyvių apstatymo stotelėmis scenarijų. Pagal jį, keliai bus apmokestinti aplink Drammen, Mjøndalen, Hokksund, Lierbyen ir Kongsberg. Surinkti pinigai būtų naudojami naujų kelių tiesimui.

Surenka milijonus

– Visų šitų bomstasjon statymas yra automobilistų pinigų švaistymas, sako Drammen Frp vadovas Jon Helgheim.
– Manau, kad tai yra pats brangiausias būdas naujiems keliams statyti. Taip pat toks elgesys, kai žmonės verčiami per langą mėtyti pinigus kelių statymui yra mažų mažiausiai arogantiškas.
– Ir tai dar ne pabaiga – didelė dalis tų pinigų bus panaudoti taip, kad iš jų nebus jokios naudos automobilistams, pavyzdžiui iš jų taip pat daromos autobusų juostos ir dviračių takai. – Ir tai tik keletas surinktų nuomonių iš žmonių mieste.

Turtingiausia pasaulio šalis

Pasak Helgheim, tokia pinigų surinkimo stotelių infrastruktūros išlaikymo kaina yra maždaug 2-4 milijonai NOK už vieną stotelę. 15 stotelių per 15 metų kainuos 700 milijonų. Taigi toks rinkliavų būdas yra neefektyvus, sako Helgheim. Yra ir kitų sprendimų:

– Norvegija yra turtingiausia pasaulio šalis, tad ji gali tiesti kelius be tokio keisto pinigų surinkinėjimo. Jei Dešinieji ir Progreso partijos susitartų, būtų galima pinigus investuoti tiesiogiai į kelius, aplenkiant brangią pinigų iš automobilistų surinkimo infrastruktūrą.

Pririšti prie esamos sistemos

Tore Opdal Hansen, Drammeno meras ir Buskerudbyen polinis lyderis anksčiau buvo aršus tokios infrastruktūros priešininkas, bet dabar jis pasikeitė:

– Deja, bet Norvegijoje nėra nutiesta nei metro kelio be rinkliavų. Mūsų regione yra daug naujų kelių projektų ir turime būti pasirengę rinkliavoms. Niekas manęs nenudžiugintų labiau nei esamos vyriausybės pasikeitimas ir kelių tiesimo be rinkliavų pradžia, bet kol kas reikia laikytis tokios politikos, kokią diktuoja valdantieji, – sakė meras.

Nenori daugiau mokėti

Kongsbergo meras Vidar Lande sako, kad guma jau ir taip yra labai įtempta.

– Mums yra visiškai nepriimtina tai, kad turime finansuoti visą šitą rinkliavų žiedą ir Buskerudsbyen projektus daug daugiau nei kainuotų nutiesti naują E134 kelią tarp Damåsen ir Saggrenda, kuris turėtų pakeisti šiandien egzistuojantį kelią per centrą. Tai vienintelis dalykas, ką turime pasakyti ir tas kelias turėtų kainuoti maždaug 30 milijonų kronų, – sakė Lande.

Lande pažymėjo, kad vienintelė priežastis, kodėl jis vis dėlto pritarė šiam projektui yra ta, kad bus pagerintas susisiekimas geležinkeliais su Kongsberg miestu.

Kas nori pasisakyti prieš kelių mokesčius Drameno regione (Dramene, Mjøndalene, Lierbyen, Hokksunde ir Konsberge) gali pasirašyti štai šią peticiją:

http://www.underskrift.no/vis.asp?kampanje=4510

Straipsnio vertimo metu Drammens Tidende puslapyje buvo balsavę beveik 8 tūkstančiai žmonių ir 93 procentai jų prieštaravo naujiems kelių mokesčiams Drameno regione.

Iliustracija (čia sužymėti kur gali būti nauji rinklaivų taškai): Jan Rasmussen

Vertė: Justinas Keršis

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here