Bergeno ir jo apylinkėse gyvenantys lietuviai, kuriems Lietuvos valstybės atkūrimo diena yra svarbi, lietingą sekmadienio popietę susirinko į Vasario 16–osios minėjimą. Renginys vyko unikalioje galerijoje ir kultūros centre “Rekstensamlingene”, įsikūrusiame idiliškoje aplinkoje Fanoje, viename iš Bergeno rajonų.

Negausus, bet labai šiltas lietuvių būrys buvo pasveikintas Bergeno lietuvių bendruomenės valdybos nario Dariaus Bubnio, kuris perskaitė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimą Vasario 16–osios proga. Žodis buvo perduotas Garbės Konsului, dirigentui ir kompozitoriui Espen Selvik, kuris pasveikino Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ir džiaugėsi palaikydamas ryšius su Lietuva bei galimybe dalyvauti minėjime kartu su kitais lietuviais. Vaikų skambūs džiūgavimai nesutrikdė Bergeno lietuvių bendruomenės pirmininkei Editai Jakubkienei pasveikinti susirinkusiųjų.

MantasGirskas (1)
Foto: Mantas Girskas

Šventę papuošė nuoširdus ir jausmingas vaikų pasirodymas. Mažieji padeklamavo ir sudainavo poetų Maironio  ir Justino Marcinkevičiaus eiles. Prie vaikų pasirodymo prisidėjo ir šventės viešnia iš Lietuvos – Edita Mildažytė, sudainavusi posmą kartu.

Pirmą kartą Norvegijoje apsilankiusi žurnalistė, publicistė, TV laidų vedėja ir prodiuserė Edita Mildažytė pristatė savo knygą “Pasimatymas su Lietuva”.  Autorė minėjo, jog knygą parašė iš meilės savo kraštui. Ši knyga – tai “špargalkė”, kurioje pateikta susisteminta medžiaga apie Lietuvą. Joje pristatyti žymiausi Lietuvos istoriniai įvykiai, mūsų krašto unikalumas, pvz., pagonybės ir krikščionybės lygiagretumas švenčių tradicijose, iškilūs lietuviai, kurie garsūs užsienyje, bet ne gimtinėje, svarbiausi kultūriniai reiškiniai, papročiai, lietuviškas maistas, įdomūs faktai apie lietuvių kalbą bei gausybė kitų įdomybių. Tai unikalus mūsų šalies pristatymas užsieniečiui. Buvo galima įsigyti ir anglišką knygos leidimą. Knygoje taip pat pridėta kompaktinė plokštelė “Taip skamba Lietuva”, kurioje įrašytos sutartinės, liaudies dainos, skrabalai, Virgilijaus Noreikos, Veronikos Povilionienės ir  Violetos Urmanavičiūtės-Urmanos balsai.

Po knygos pristatymo Edita Mildažytė bendravo su Bergeno ir jo apylinkių lietuviais bei dalino autografus. Edita mums noriai skyrė laiko ir sutiko pasidalinti viešnagės įspūdžiais, kuriais su Jumis, mieli skaitytojai, pasidalinsime kitą kartą.

Norvegijos Žinios

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here