Maždaug 10 milijardų eurų – tiek kainuos pats ilgiausias pasaulyje ant lynų kabantis tiltas, kuris sujungs du Sognefjordo krantus. Jo ilgis sieks daugiau nei 3,7 km ir bus dalis naujai tiesiamo E39. San Francisko „Auksinių vartų“ tiltą (Golden Gate Bridge) ilgiu jis lenks net tris kartus; be to, jis bus gerokai ilgesnis ir už Japonijoje esantį Akashi-Kaikyo bridge – šiuo metu ilgiausią pasaulyje tokio tipo tiltą. Planuose yra ir kitokie tiltų tipai Sognejord kirtimui, kai kurie jų dar niekada pasaulyje neįgyvendinti, kaip, pavyzdžiui, plūduriuojantis tunelis, arba plūduriuojantis tunelis, sujungtas su plūduriuojančiu tiltu (ilgiausias pasaulyje plūduriuojančio tipo tiltas šiuo metu yra Bergeno apylinkes ir Knarviko miestą jungiantis Nordhordalandsbrua).

Sognefjord tiltas bus Kristiansando ir Trondheimo miestus jungsiančios magistralės E 39, kuri bus tiesiama išilgai kranto linijos, viena iš sudėtinių dalių. Pastačius šį tiltą, nuo Tronheim iki Knarvik tetruks vos 7 valandas, o dabar ji trunka apie 20 valandų. Numatomas Kabančio tilto projektas:

Pagrindinė problema, kurią teks išspręsti tilto projektuotojams, turint galvoje jo ilgį, specialistų nuomone, yra jo skersinis standumas. Kad šis uždavinys būtų sėkmingai išspręstas, bus panaudoti naujausių rūšių plienai ir paskaičiuotas optimalus važiuojamosios tilto dalies plotis. Be to, reikia atkreipti dėmesį į tą faktą, kad savo aukščiausioje vietoje tilto aukštis virš jūros lygio sieks 70 metrų – kad po juo galėtų praplaukti patys didžiausi laivai.

Jau žinoma, kad dvi ant kranto stovinčios šio tilto atramos, kurios turės laikyti prie jų pritvirtintus beveik pusantro metro skersmens lynus bus iškilusios net 455 metrus.

Numatomas Plūduriuojančio tilto projektas:©Vegvesen/YouTube

Plūduriuojantis tunelis (naujo tipo vandens kirtimo būdas, dar niekada neįgyvendintas):

pluduriuojantis tunelis

Plūduriuojantis tunelis + plūduriuojantis tiltas:©Vegvesen/YouTube

Modifikuoto vantinio tilto projektas (kadangi Sognefjord yra paprasčiausiai per gilus atramoms statyti, norvegai susiejo šitą tilto tipą su naftos platformomis, t.y. bokštai stovėtų ant plūduriuojančių platformų; tai būtų visiškai naujas tilto tipas):©Vegvesen/YouTube

Technologiškai priemonės bet kuriam iš šių tiltų per Sognefjord pastatyti bus jau po kelerių metų, bet ar toks grandiozinis projektas bus įgyvendintas, tai jau priklauso nuo politinių sprendimų. Sukurti tiltų tipai gali būti panaudoti ir kitų Norvegijos fjordų kirtimui bei keliavimo laiko trumpinimui.

Pagal Statens Vegvesen parengė Justinas Keršis

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here