Credentials presented at Buckingham Palace
Karalienė Elžbieta II ir Asta Skaisgirytė Liauškienė

2013 m. kovo 21 d. Lietuvos Respublikos Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė įteikė Jos Didenybei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Karalienei Elžbietai II Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės skiriamuosius raštus.

Pokalbio su Jos Didenybe Karaliene Elžbieta II, penkioliktoji Lietuvos ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė, priminė, kad Lietuvos diplomatinė atstovybė Londone buvo įsteigta 1919 metais ir išreiškė padėką Jungtinės Karalystės valstybės vadovei už Lietuvos okupacijos nepripažinimą 1940-1990 metais. Susitikimo metu taip pat prisimintas sėkmingas Karalienės vizitas į Lietuvą 2006 metais ir aptartas Lietuvos pasiruošimas Pirmininkavimui Europos Sąjungai.

Lietuva su Jungtine Karalyste sėkmingai vysto tiek dvišalius santykius, tiek regioninį bendradarbiavimą Šiaurės – Baltijos – Jungtinės Karalystės formate.  Ypatingai svarbus Lietuvai – ekonominis šalių bendradarbiavimas, kuris prisideda prie Lietuvos ūkio augimo (2012 metais eksportas iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę išaugo 76 procentais).  Ambasadorė taip pat pabrėžė lietuvių bendruomenės vaidmens svarbą skatinant kultūrinius ir švietimo mainus.

Norvegijos žinios

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here