Šį šeštadienį, kovo 23 d., nuo 20.30 val. iki 21.30 val. miestai, miesteliai, įmonės, organizacijos ir visi, kurie nori prisidėti ir planetai padovanoti valandą ramybės, kviečiami išjungti šviesas bei elektros prietaisus ir taip prisidėti prie visame pasaulyje vykstančios akcijos ”Žemės valanda” (“Earth Hour”).

– “Žemės valanda” yra didžiausia pasaulinė kampanija prieš klimato kaitą. Žmonės priėmė šią idėją, ją vykdo ir žinią perduoda kitiems, – su nrk.no naujienų portalu įspūdžiais dalijosi pasaulinės organizacijos “WWF” generalinė sekretorė Nina Jensen.

Elektros energijos tiekėjas “Statnett” teigia, kad pernai Norvegijoje, vieną valandą trukusios akcijos metu, elektros sąnaudos sumažėjo 200 megavatų.

– Tai reiškia, kad buvo išjungta 5 milijonai 40 vatų galios kaitrinių lempučių, – teigia “Statneett” ryšių su visuomene vadovė Martha Hagerup Nilson.

Kartu 170 savivaldybių

Penktadienio popietę, beveik 170 savivaldybių Norvegijoje užsiregistravo kampanijai prieš klimato kaitą.  Avldal savivaldybės (Hedmarko apskritis Norvegijos pietryčiuose) meras Svein Borkhus pataria šeštadienio vakarą likti namuose ir pagalvoti apie savivaldybės ateitį:

– Išjunkite šviesą ir išeikite į lauką pasigėrėti žvaigždėtu dangumi. Paskui galite sugrįšti į namus ir susišildyti bei nuveikti ką nors, kas paskatintų gyventojų skaičiaus augimą kalnų regione.

Šviesa valandai  bus taip pat išjungta viešbučių, komercinės paskirties pastatų, rotušių, Oslo operos, “Holmenkollen” sporto arenos bei kitų viešųjų pastatų.

Įspūdinga auditorija

Akcija vyksta visame pasaulyje. Žymiausi objektai kaip Sidnėjaus opera, Eifelio bokštas, Bekingemo rūmai, “Empire State” pastatas prisideda prie akcijos.

– “Žemės valandos”  auditorija yra tikrai įspūdinga. Kiekvienais metais dalyvių vis daugėja. Tai rodo, kad aplinkos apsaugos klausimai yra žmonijai svarbūs ir, kad žmonės nori pagelbėti. “Žemės valanda” yra aiškus signalas politikams apie tai, kad būtina rimtai atsižvelgti į klimato problemas, – teigia Norvegijos Karalystės aplinkos ministras Bård Vegar Solhjell.

O mes klausiame Jūsų, mieli skaitytojai, ar prisidėsite prie pasaulinės akcijos? Pailsėkite nuo televizijos, interneto ir pasimėgaukite romantiška vakariene žvakių šviesoje arba pasivaikščiojimu po žvaigždėtu dangumi.

 

Norvegijos žinios

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here