Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame įdarbinimo bendrovė tariamu darbu Norvegijoje suviliojo 62 žmones ir pasisavino beveik 50 tūkst. Lt. Trims asmenims pareikšti įtarimai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės „Luxema“ veiklos, didelės vertės sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dar 2010 m. spalį, kuomet į Vilniaus m. trečiąjį policijos komisariatą vienu metu kreipėsi apie 30 asmenų Jie nurodė, jog turėjo drauge išvykti į darbą Norvegijoje ir išvykimui susirinkti nurodytoje vietoje, tačiau jų niekas nepasitiko, agentūros patalpos buvo užrakintos, o darbuotojų telefonai – išjungti.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad sutuoktiniai B. S. ir I. S., iš anksto susitarę, parengė nusikalstamos veikos planą – apgaule praturtėti, imituojant įdarbinimo veiklą.

2010 metų rugpjūčio mėnesį jie įsigijo „Luxemą“. Slėpdami dalyvavimą nusikaltime, B. S. iš anksto susitarė su A. M., kad ši fiktyviai įgys „Luxemos“ akcijas ir nominaliai vadovaus šiai bendrovei, tačiau „Luxemos“ vardu veikė B. S. ir I. S.

B. S. ir I. S. išnuomojo bendrovei patalpas, fiktyviai įdarbino asmenis, įsigijo ar parengė šabloninius dokumentus, sutartis su „Luxemos“ rekvizitais, pinigų priėmimo kvitus ir kt. Atlikę šiuos parengiamuosius darbus, sukčiai daugelyje interneto informacinių portalų ir įvairiuose laikraščiuose paskelbė apie įdarbinimo veiklą.

Buvo skelbiama, kad ieškoma įvairių profesijų darbuotojų (dažniausiai – auklių, statybininkų) legaliam darbui Norvegijoje. Į „Luxemos“ biurą atvykusiems klientams I. S. prisistatydavo bendrovės administratore, pakartodavo žinomai melagingą informaciją apie būsimą įdarbinimą Norvegijoje, bendrovės vardu pasirašydavo sutartis dėl įdarbinimo paslaugų ir už šias paslaugas bei už lėktuvo bilietą iš kiekvieno asmens paimdavo nuo 500 Lt iki 800 Lt mokestį.

Klientams išduodavo tvarkingai paruoštus ir įtikinamai atrodančius dokumentus (sutartis ir kvitus), rezervuodavo skrydžių į užsienį bilietus, stengėsi į savo pinkles įvilioti žmones iš nuo jų biuro nutolusių vietovių – Klaipėdos regiono.

Kontorą įkūrė ir veiklą vykdė pastate, kuriame yra įsikūrusi ir Valstybinė darbo inspekcija. Šitaip siekta sutrukdyti klientams laiku susiprasti ir patikrinti gaunamos informacijos ir pažadų tikrumą. Kai kurie UAB „Luxema“ klientai, šios bylos nukentėjusieji, taip stipriai tikėjo pažadais gauti gerai apmokamą darbą Norvegijoje, kad iki sukčių nurodytos datos – 2010-10-29 – išpardavė savo automobilius ir kitą turtą, išėjo iš turimo darbo Lietuvoje, paėmė paskolas kelionei ir įsikūrimui naujoje vietoje ir pan.

Kaip nurodo Vilniaus policija, nepraėjus nei 3 šios nusikalstamos veiklos mėnesiams, sukčiai išviliojo pinigus iš 62 asmenų (dažniausiai gyvenančių Klaipėdos regione) ir apgaule užvaldė 47 900 Lt.

Trims asmenims – B. S., I. S. ir A. M. – pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, neteisėto juridinio asmens veiklos, dokumentų klastojimo.

B. S. ir A. M. už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas jau buvo teisti anksčiau ir turi neišnykusį teistumą. Pažymėtina, kad nusikalstamą veiklą organizavęs B. S. jos ėmėsi iškart išėjęs iš įkalinimo įstaigos, kurioje atlikinėjo bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Vilniaus policija primena, kad bet kokia mokama įdarbinimo veikla, taip pat ir dangstantis konsultacijų teikimo sutartimis, yra nelegali bei yra baudžiama.

DELFI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here