Žiema, atrodo, lyg ir baigias. O jei ir iškris nepageidaujamo sniego, pavasaris vis vien ne už kalnų, o nepastebėsime, kaip atlėks ir vasara. Tai puiki proga išsitraukti palapines ir miegmaišius, susidėti kalną gerų emocijų bei nepamiršti motociklo ir pasitikti švelniai šiltą norvegišką vasarą “Skandinavijos lietuvių motosezono atidaryme”, kuris įvyks gegužės 11 – ąją pietų Norvegijoje. Plačiau apie renginį pasakoja organizatorių klubo „Vorai MC“ nariai.

Kas yra “Skandinavijos lietuvių motosezono atidarymo” organizatoriai? Ar jie motociklų mylėtojai?

Sezono atidarymą organizuoja klubas „Vorai MC“. Nors klubo branduolys 1998 metais susiformavo Lietuvoje, klubo plėtra ir narių migracija nulėmė didėjantį narių skaičių ir Skandinavijos šalyse – visų pirma Švedijoje, o pastaraisiais metais taipogi ir Norvegijoje. Verta paminėti, kad daugeliui klubo narių šventė pavadinimu „sezono atidarymas“ yra labiau simbolinė, nes klubas stengiasi gyventi pagal principą – motociklu 365 dienas per metus. Ko gero šis principas ir atsako į klausimą apie meilę motociklams.

Kaip kilo ši idėja?

Idėja organizuoti baikeriams skirtus renginius išeivijoje kilo norint suburti draugėn bendraminčius lietuvius, susipažinti ir plėsti pažinčių ratą. Tarp vis didėjančio lietuvių skaičiaus Skandinavijoje atsiranda ir vis daugiau motociklų entuziastų, o tokio pobūdžio lietuvių suvažiavimų stigo.

Ar tai pirmasis tokio pobūdžio renginys Norvegijoje? Ar buvo organizuota kitose Skandinavijos šalyse? Jei taip, tai kokie įspūdžiai, dalyvių atsiliepimai?

Nors Lietuvoje baikerių sezono atidarymai ir uždarymai organizuojami kasmet, pirmąjį tokio pobūdžio renginį užsienyje „Vorai MC“ suorganizavo dar visai nesenai – 2009 metais pietų Švedijoje. Nuo tada tradiciškai Švedijoje buvo organizuojami sezono atidarymo ir uždarymo renginiai bei suvažiavimas per Jonines. Pernai sulaukę didelio susidomėjimo ir dalyvių skaičiaus iš lietuvių motociklininkų Norvegijoje, nusprendėme praplėsti renginių geografiją ir suorganizuoti sezono atidarymą būtent Norvegijoje.

Gal galėtumėte šiek tiek plačiau pristatyti šio renginio programą?

Organizuodami sezono atidarymą siekiame tiek kartu pasivažinėti  ir „pramankštinti“ motociklus, tiek pabendrauti ir pašvęsti su tautiečiais. Taigi renginys prasidės motociklininkų kolonos pravažiavimu apylinkėse, o po to veiksmas persikels į renginio vietą, kur vyks įvairios rungtys tiek su motociklais, tiek be jų, o vėliau lauks apdovanojimai, Tomo Ivanausko gyvo garso koncertas, karštas kubilas bei vakarėlis iki paryčių.

Kaip reikėtų pasiruošti “Skandinavijos lietuvių motosezono atidarymui”?

Apart motociklo ir geros nuotaikos dar pravers palapinė nakvynei bei maudymosi reikmenys karštame kubile. Už simbolinį renginio mokestį bus pasirūpinta maistu, na o gėrimais reikėtų pasirūpinti patiems arba nusipirkti vietoje.

Kur ir kada vyks renginys?

Renginys įvyks gegužės 11 dieną, adresu Haugsteinveien 105, Flateby miestelyje pietų Norvegijoje. Tai patogi vieta daugumai lietuvių motociklininkų tiek iš Norvegijos, tiek iš Švedijos ar net Danijos. Motociklininkai važiavimui kolonoje kviečiami rinktis nuo 14 val. gretimame Drobak mieste „Uno-X“ degalinėje prie „Amfi“ prekybos centro.

Ar ieškote renginiui savanorių? Gal būtų galima prisidėti ir be motociklo?

Be motociklų griausmo tai būtų tik eilinis susibūrimas, todėl kaip sufleruoja renginio pavadinimas, renginys skirtas motociklininkams ir norime išlaikyti šio judėjimo dvasią. Jei dar neturite plieninio žirgo – yra nemažai laiko įsigyti ar prisiprašyti keleiviu pas draugą! Jeigu atsirastų prijaučiančių motociklininkų, kurie norėtų prisidėti kaip savanoriai, ar norintys prisijungti prie dabartinių rėmėjų MyCall.no, VitasBygg AS, bei Vito, mielai kviečiame susiekti su mumis.

Moto sezono atidarymai garsėja ne tik įspūdingais motociklais, bet ir gražiomis moterimis. Kaip planuojate jas prisivilioti?

Kur motociklai, ten moterys dažniausiai būna netoli… Bet nuvykimu į renginį jos turėtų susirūpinti iš anksto – kaip žinia motociklai dažniausiai turi vietą keleiviui, na o susirasti kas nuveš jau neturėtų būti ypatingai sunku.

Ar tokio pobūdžio renginys susilaukia vietinių gyventojų dėmesio?

Kartais užklysta smalsuolių. Vietiniai būna geranoriškai nusiteikę ir greitai randa bendrą kalbą, ar netgi bėga užsivesti kokį savo garaže saugomą antikvarinį motociklą.

Ar bendraujate su Skandinavijos moto klubais?

Stengiamės aplankyti įvairių klubų renginius regione bei palaikome ryšius su pažįstamais klubais. Nors lietuvių sezono atidarymas orientuotas būtent į tautiečius išeivijoje, sulaukiame dalyvių tiek iš kitų lietuviškų klubų, tiek pažįstamų iš vietinių bei tarptautinių klubų.

Kokia muziką klauso moto mylėtojai?

Įvairią, nors baikerių renginiuose tradiciškai skamba roko muzika. Šiemet renginyje gyvai skambės akustinė programa, taigi išgirsime tiek širdžiai mielų lietuviškų dainų, tiek įvairių užsienio hitų. Na, o  vakare ko klausyti, tai jau patys ir apsispręsime bendrai.

Kur smagiau važiuoti – Skandinavijos keliais ar Lietuvos?

Kalbant apie važiavimą, smagu keliauti įdomiais ir gerais keliais, kur jie bebūtų bei su gera kompanija. Smagu, kai tie keliai veda iš Lietuvos, arba į ją, todėl net ir gyvenant užsienyje, stengiamės į kelionių maršrutus įtraukti ir Lietuvos kelius.

Visą reikalingą informaciją rasite čia. Linkime sėkmės ir raginame visus besidominčius motociklais atvykti į „Skandinavijos lietuvių motosezono atidarymą“ šių metų gegužės 11 – 12 dienomis!

 

Norvegijos žinios/Mantė Bendoraitytė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here