Po vasaros lengvumo, kai dauguma Rogalando lietuvių atostogavo, bendruomenės veikla pradeda įsibėgėti. Prasidėjęs ruduo vėl kviečia sugrįžti į įprastas vėžias.

Rugsėjo  6-ąją S. Povilaičiui džiuginant lietuviškų dainų skambesiu, ypač įžanginiais dainos – „Lietuva“ žodžiais, jautėsi šlagerių karaliaus jaudulys, matant tautos dalį, kuriai  tenka koncertuoti ne Lietuvoje. Maestro pirmą kartą lankėsi Norvegijoje ir gyrė šios šalies grožį...

Rytojaus dieną, Rogalando vaikų laisvalaikio centro mokytojos kvietė vaikučius, jų tėvelius, bei visus, kurie neabejingi lietuviškai kalbai ir kultūrai.

IMG_1772

Mokslo metų atidarymas vyko Malmheim mokykloje. Programą pradėjo mokytoja Laimutė Skiudulė. Tariant įžanginius žodžius pristatė naują mokytoją. Džiugu matant naujų veidų. Supažindinti naujus narius, buvo rodomas filmukas. Šiuo filmuku, šiais metais birželio menesį, Sardinijoje vykusiame Europos lituanistinių mokyklėlių sąskrydyje – “Draugystės tiltas”, dalyvaujant Rogalando lietuviams, buvo pristatyta Rogalando vaikų laisvalaikio centro veikla.

Pirmieji užsiėmimai prasidėjo įprasta “Piratų mankšta”, kuri žadino kraujo apytaką, kad smegenims nestigtų deguonies. Mankštą darė ne tik vaikučiai, bet ir tėveliai, mat jų laukė užduotis pagelbėti vaikams, kai  jiems pritrūks sumanumo įveikti užduotis.

Vaikai dėliojo išradingai sugalvotą dėlionę iš žodžių: – MAMA, TĖVYNĖ, LIETUVA, NORVEGIJA. Dėliojimas ne tik patikrino vaikų skaitymo įgūdžius, bet sukūręs varžymosi atmosferą, kėlė motyvaciją dar geriau mokytis lietuviškai skaityti.

Atėjo laikas mįslėms. Spėliojimų azartas pasiekė ne tik vaikų, bet ir tėvelių emocijas. Kai kurie tėveliai nekantrumu lenkė savo atžalas – gal būt nedingęs mokyklos ilgesys. Bet mokytojos buvo įžvalgios. Mįslių “desertas” privertė pasukti ir tėvelių galvas.

Atėjo užduotėlių metas. Mokytoja, Gitana Gudauskaitė, iš voko “GUDRUTIS”, vieną po kitos ėmė matematikos užduotis. Iš “ČIAUŠKUČIO – skaitymo. Vaikai su entuziazmu atsakinėjo, kokios raidės trūksta žodyje.

Kitas dvi pamokas vedė mokytoja, Ieva Merkininkaitė. “MORKIAUS” voke buvo pasislėpę gamtos pažinimo užduotys. Iš aprašymo, vaikai turėjo atspėti apie kokį gyvūną ar augalą kalbama. “MURKLIAUS” voke tūnojo dailės užduotys. Mažieji lankstė lėktuvėlius, rašė ant jo linkėjimus ir leido į orą.

Naujoji mokytoja, Kristina Balčiūtė, vedė užsiėmimą mažiausiems. Kadangi vaikučiai ilgokai prikaustė dėmesį užduotims, tai buvo pats laikas pailsėti darant lengvą mankštą – žaidimą. Ypač mažiausieji gerai įsisavina žinias žaisdami mokomuosius žaidimus.

Muzikos mokytojos, Snieguolės Lapėnaitės, svajonė – įsigyti skudučius ir vaikus išmokyti groti. Muzikos pamokėlėje mokinukai ėjo ratu muzikai grojant, o kai muzika nutildavo, turėdavo atsisėsti į laisvą likusią kėdę. Nesuspėjęs tai padaryti, turėjo palikti ratą. Jautresnieji, aplankius nesėkmei, bėgdavo pas mamą paguodos ieškoti. Vaikas gyvenimui turi būti ruošiamas ir pralaimėjimams ir laimėjimams.

IMG_1776

Šiemet mokyklėlėje planuojamas dramos būrelis. Pirmąjį spektaklį (kaip kiškienė į mokyklą savo sūnų leido) suvaidimo tėveliai. Vaikai turės pavyzdį į ką lygiuotis, o ir tema labai tinkanti mokslo metų pradžiai.

Pasibaigus  naujų mokslo metų atidarymo programai, jaunąją kartą, tėvelius ir mokytojas, sveikino bei simbolines dovanas dovanojo Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas ir tėvų komiteto pirminkė Kristina Maurušaitienė.

Po atostogų mokytojos peržvelgė praeitus metus, įvertino rezultatus, dėlioja planus ir sistemina idėjas. Praeiti metai buvo labai sunkūs. Reikėjo viską pradėti nuo nulio. Pritaikyti programą sekmadieninei sistemai, prisiderinti prie skirtingo vaikų amžiaus. Priimtas didelis iššūkis ir Įveiktas sunkus darbas. Kad ir buvo nelengva, bet mokytojos labai žvaliai, pilnos optimizmo pradeda naujus mokslo metus.

Zenonas Mačiulaitis

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here