Norvegija sumokės už nuteistų Lietuvos piliečių perdavimą į tėvynę – tai numatoma Seimui pateiktame ratifikuoti Lietuvos ir Norvegijos susitarime.

“Skirtingai nuo dabar galiojančios tvarkos, nuteistų asmenų perdavimo išlaidas pagal šį susitarimą padengs nuteisusioji valstybė”, – antradienį Seime pristatydamas Lietuvos ir Norvegijos susitarimą dėl nuosprendžių baudžiamosiose bylose, kuriais paskirtos laisvės atėmimo bausmės ar su laisvės atėmimu susijusios priemonės, sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Jo duomenimis, Norvegijoje kali 150 Lietuvos piliečių, 66 iš jų atlieka paskirtą bausmę. Tuo metu Lietuvoje bausmę atlieka tik keturi Norvegijos piliečiai.

Ministro teigimu, naujasis susitarimas pagreitins nuteistų asmenų parsiuntimą į tėvynę.

“Manau, kad valstybė turi rūpintis savo piliečiais, sudaryti sąlygas atlikti bausmę savo teritorijoje, tuo pačiu priartinant prie šeimų ir sudarant geresnes sąlygas socialinei reabilitacijai”, – tvirtino J. Bernatonis.

Pasak jo, kalėdami Norvegijos kalėjimuose lietuviai jaučiasi itin prastai, nes nemoka jokios užsienio kalbos.

“Norvegijos kalėjimuose teko lankytis ir mūsų specialistams. Daugelis mūsų piliečių, kurie atlieka ten bausmę, kenčia dėl to, kad nemoka jokių kalbų, o lietuviškai niekas su jais nesusikalba, jie jaučiasi labai izoliuoti”, – dėstė Teisingumo ministerijos vadovas.

Minėtą susitarimą Lietuva ir Norvegija pasirašė 2011 metų balandžio 5 dieną Osle. Jame nustatytos taisyklės, pagal kurias susitariančioji šalis pripažįsta nuosprendį ir vykdo bausmę.

J. Bernatonis pabrėžė, kad nuteisto asmens sutikimas dėl perkėlimo būtinas.

DELFI

1 COMMENT

  1. Ka cia jus tamsta J.Bernatoni skiedziat nesutinku su tokiais pasisakymais kaip “…nes nemoka jokios užsienio kalbos.” nemoka ismoks ir paciam geriau bus, nebet labai beviltiski ten sedi ir dar nesutinku, …”kad nuteisto asmens sutikimas dėl perkėlimo būtinas.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here