Spalio 26 dieną Bergene vykusiame renginyje “Kultur på tvers” skirtingų kultūrų atstovai galėjo artimiau susipažinti su įvairių tautų tradicijomis bei kultūros ypatumais. Bergeno lietuvių bendruomenė pristatė savo gimtinę – Lietuvą.

Susirinkusiuosius  lietuvius, ir kitų šalių atstovus, labiausiai domino išskirtinė mūsų šalies virtuvė. Svečiai iš Dzūkijos nacionalinio parko – Dalia Blazulionytė ir Mindaugas Bukauskas – pristatė tradicinę lietuvišką virtuvę ir pavaišino susirinkusius rugine duona, šimtalapiu, grikine banda, sūdytais ir rūkytais lašiniais, žolelių arbatomis su medumi, mažiausiųjų taip mėgstamu šakočiu ir kitais lietuviškais patiekalais. Ypač daug pagyrų sulaukė ypatingo skonio duona ir nuostabiai kvepiantis skilandis.

Tautiniais kostiumais pasipuošęs jaunimas demonstravo juostų pynimo meną bei dalijo informacines knygutes apie Lietuvą. Norvegijos atstovės, puikios norvegiškų tautinių juostų pynėjos, mielai sutiko šio meno pamokyti ir lietuvių mergaites, o dzūkiškam tautiniam kostiumui dalijo komplimentus.

Šventėje buvo galima pasigrožėti Bergene gyvenančių lietuvių įamžintomis lietuviško kraštovaizdžio nuotraukomis, kurių pristatymą inicijavo naujienų portalas ”Norvegijos žinios”. Taip pat buvo rodomas filmas “Neregėta Lietuva”, kuris norvegams padarė didelį įspūdį. Daugelis susirinkusiųjų sutiko, jog Lietuvos kraštovaizdis nedaug nusiledžia norvegiškam.

Renginyje dalyvavo daug lietuvių. Visiems visada smagu gerai praleisti laiką tarp tautiečių, su tradicine ant ajerų kepta duona ir pašnekesiais gimtąja kalba.

Nuotraukas iš renginio galite rasti ČIA.

Rūta Gečaitė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here