Ei, pilieti, jaunas, energingas, perspektyvus, kreipiuosi į tave, mano bendraamži! Gal gali atsakyti, ko tikiesi emigruodamas: gero darbo, pinigų, sėkmės? Kaip įsivaizduoji savo pirmą dieną, mėnesį, metus svečioj šaly? Kuriam fabrike, viešbuty, vaisių ar daržovių lauke pradėsi savo karjerą?

Neįsižeisk dar, nepyk… Man tik įdomu, kelis kartus per pirmąjį darbo svetur penkmetį teiksies grįžti pas Lietuvos iškankintus, vargstančius, bet vis tiek kas mėnesį dešros galą siunčiančius tau tėvus. Kiek brangių minučių, taupydamas liberalaus darbdavio suskaičiuotą atostogų laiką, skirsi pasimatymui su geriausiu studijų laikų draugu, kuriam net „ne lygis pasakyti“, su bakalauro diplomu dirba už minimumą ir vis dar Lietuvoj.

Žinau, kad gali būti ir kitaip, juk praėjusią savaitę per nacionalinį kanalą rodė, bet šiandien tęskim šitą scenarijų, nepopuliarų, nes tokio nerodo ir apie jį nerašo, bet, kuris taip pat egzistuoja.

Visų gyvenimai juda į priekį: tu toliau sėkmingai dirbi, gal nesi tuo patenkintas, bet ten pat, o tavo draugas jau turi ir magistro diplomą, tačiau kam jis tau? Prieš kelias dienas tave paaukštino – tu nebe koks paprastas darbininkas, o jaunesnysis vadybininkas! Šaunu, kaip sparčiai kyli karjeros laiptais, dabar tėvai tikrai galės tavim didžiuotis.

Ai, tiesa, tėvai… Jie sensta, nelabai supranta, kai pamiršti lietuvišką žodį, jiems keistas tavo dainavimas bendraujant, o įkyrus mykimas bei aimanavimas neduoda ramybės. Be to, tavo ir draugo interesai ėmė skirtis: tavo draugas nusistebi, kai atšauni, jog tau neįdomu, kas toks šiuo metu Lietuvos prezidentas ir kada vyks kiti Seimo rinkimai. Bet nesvarbu, jie nieko neišmano. Tavo tėvai – senoji sovietinė karta, draugas – niurzgantis lietuvis, o tu – naujasis, globalizacijos pagimdytas, pasaulio pilietis… Tikrai ne Europos – ji per menka nusakyti tavo dabartinį statusą. Ir tu solidarizavaisi su lemties broliais ir seserimis, siekiančiais atstatyti Babelio bokštą…

Tiesa, nenukrypkim, tavo draugas jau senokai uždirba nebe minimumą ir kuria savo verslą bei ketina mokytis toliau. Tačiau kam tau tai? Tu džiaugiesi dėl savo draugo lyg tipinis lietuvis – nuramini save pastarojo verslą ištiksiančiais bankroto scenarijais, o pats kopi aukštyn – pagaliau būsi vadybininku.

Daugiau netęsiu. Supratai mane? Ne? Tada klausyk, būsimasis pasaulio pilieti, nesitikėk grįžęs Lietuvon sulaukti mano pagarbos, nemekenk ir nestenėk, bandydamas prisiminti bočių kalbą, nesigirk, gyvendamas vienos nakties turtuolio gyvenimą, nevaidink, bandydamas įrodyti, kad tavo gaunamas minimalus atlyginimas yra kelis kartus vertingesnis nei mano, nes nežavi manęs tavo spindintis suskeldėjusį turinį slepiantis fasadas!

DELFI

8 COMMENTS

 1. didesnes nesamones nesu skaites, kazkoks pilnas pavydo autorius raso kaip butu, jeigu butu,,,,
  tavo logika suprantama, ir, gal net sveikintina, taciau gyventi reikia zmonems dabar, siuo metu,,,,
  juokiasi puodas, kad katilas juodas, kazkaip idomiai tesi savo minti ka galvoja emigrantas, is kur tau zinoti, jei niekad nebuvai ir neskynei pomidoru, ar nebuvai paaukstintas iki “vadybininkelio”, kiekvienas renkasi savo kelia, ir, patikek, visiems nusi….kt ant tavo nuomones, ar bandymo prisibelsti iki sazines gelmiu,,,
  niekas nevaziuoja ten savo noru, issisiepes, kaip smagu kaip gerai ten,,, visi vaziuoja su viltimi geresnio gyvenimo link,,, aisku jei kreipiesi i tuos, kuriems uztenka tik keliais tukstanciais didesnio atlyginimo, tai suprantama, taciau daugelis zmoniu gryzta i gimtine su naujom idejom, mintim, resursais galu gale,,, ir tavajam jau baigianciam doktorantui yra puikus konkurentas kuriant versla ar pletojant kazkokias idejas,,,,,
  taigi reziume,,,,
  keisk zurnalistikos tipa,, geriau rasyk apie gamta, arba pletok geltuonuosius puslapius, juk jus ten Lietuvoje visi protingi ir issilavine pasilike, taip ir tesugebat apie “Bunke”, “Olia-Lia”, ar kriminalus aprasineti ;)))
  sekmes Gerbiamas redaktoriau, o man jau laikas apelsinu skinti ;))

 2. Super, koks vargšas lietuviukas paaukoja studijas ir išvažiuoja į užsienį, kad galėtų išlaikyti savo pasiligojusius tėvus, dirba čia, aria, siunčia pinigus tėvams. Grįžęs namo nusprendžia paskaityti norvegijos žinias, o čia sakinys ” Tada klausyk, būsimasis pasaulio pilieti, nesitikėk grįžęs Lietuvon sulaukti mano pagarbos”. Pažiūrėk į veidrodį ir pagalvok ar tik ten ne atvaizdas to, kaip tu išsireiškei, tipinio lietuvio. Žinoma, gali teisintis, kad tavo straipsnis buvo orientuotas ne į tokius emigrantus, bet mano supratimu tai buvo skirta visiems emigrantams. Taip kad jei nežinai kiekvieno išvykusio svetur priežasties, siūlyčiau laiką skirti etikos mokslams, nes akivaizdu, kad dar mažai baigei.

 3. O kitas emigrantas mokslus svečioje šalyje baigęs grįžta tėvynės turtinti. Dalintis puikia patirtimi ir tokiems būduliams kaip tu, kurie savo nosies iš gimtojo kaimo nekiša, šluoja puikius darbo pasiūlymus tėvynėje iš po nosies. Taip kad pagalvok gerai prieš vapėdamas. Žiū, emigrantai ir apyvartą grįžę padaro, ir mokesčius susimoka ir šeimai sumoka ir patirtį atsineša. Ribotas mąstymas, sakyčiau medinis.

 4. nes ne lietuvoje mokytis nesugebam?nes dirbam tik fabrikuose ir laukuose? o lietuvoje visi turi galimybe mokytis?ir dirbant lietuvoje fabrike ar viesbutyje tikrai geriau nei uzsienyje? straipsnis labai riboto mastymo zmogaus,patarciau atsimerkt ir zvelgt placiau 🙂

 5. Ne visi mūsų tautiečiai tokie buki ir nesugeba svečioj šaly susikurti padoraus gyvenimo, gal man pasisekė, tačiau nepažįstu nei vieno lietuvio dirbančio fabrike – visi jie išprusę ir susikūrę normalius gyvenimus ir nepasakyčiau, kad čia yra laikomi svetimais ar nepripažįstami. Šie žmonės turėjo aiškius tikslus ir jų kryptingai siekė, lygiai taip kaip būdamas Lietuvoj gali siekti diplomų ar karjeros aukštumų. O pragyvenimo ir uždarbio skirtumai, žinoma, jie akivaizdūs – atsiprašau, jei uždirbu daugiau už tave, bet aš tai padariau sąžiningai ir nesiruošiu atsisakyti tik todėl, kad solidarizuočiaus su tais, kurie taip pat sąžiningai uždirba mažiau 🙂 Nematau jokio skirtumo kur dirbti ar gyventi, renkuosi vietą, kurioje man gera, o man čia gera ir mano artimieji laimingi, kai laiminga esu aš 🙂 Vietoj to niurzgėjimo geriau pasidžiauk savo diplomais, savo pasiekimais ir artimųjų laime 🙂

 6. Kazkaip pasigendu autoriaus repliku i komentarus, nejaugi su tokia diplomu gausa ir turtinga patirtimi nera ka pasakyti ???

 7. matyt, delfis po krūvos audringų komentarų nusprendė straipsnį pakoreguoti, nes pirminiame, gerokai ilgesniame jo variante buvo nurodytas ir autorius (Ieva B.), ir tekste ji pati rašė, kad pradėjo dirbti vadybininke bitėje…. kas ir ko išsigando? Dėl to ir autorės kometnarų šiame puslapyje nėra ir nebus 🙂

 8. Ar bent kiek nors suvoki rasytojau ka Tu cia rasai. Manau sedetum alkanas jai ne emigrantu pinigai lietuvoj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here