Kaip mes  suprantame Adventą? Kiek jo yra mūsų širdyse? Kokie adventiniai papročiai, tradicijos? Kaip paruošime širdeles belaukdami kūdikėlio Jėzaus gimimo? Ar mokame įsiklausyti į tylą, susikaupimą?

Gruodžio pirmą dieną po šv. mišių į St. Paul mokyklos salę rinkosi BLB lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“  vaikai ir jų tėveliai. Popietėje ,,Prie gerumo, meilės ir susikaupimo žvaigždės‘‘ dalyvavo Bergeno kunigas Oskaras Petras Volskis. Mokytojo Gintaro Sivilevičiaus šeimyninio trio atliekama daina  nuteikė visus susikaupimui.

,,Bus jauku, jei Adventas skleis ramybę, šilumą, jei atjausim kito skausmą gerumu, jei Advento laiką leisim laukimu, kad užgimtų kūdikėlis širdyje‘‘.

Kunigas Oskaras  kalbėjo apie Advento svarbą,  per kurį turime išmokti ramybės, tylos. Kaip paruošti širdis, kad jos būtų švarios,  be blogio.

Pirmos klasės mokiniai pristatė simbolius, bylojančius apie Jėzaus gimimą.Kunigas kalbėjo apie žvakių reikšmę. Žvakių pristatymo ir uždegimo procesą lydėjo mokinių giedama giesmė ,,Dek, liepsnele‘‘.

Salėje tyla. Visi klausėsi ,,Tyli žvakių kalba‘‘. ,,Kalbėjosi‘‘ Ramybė, Meilė, Tikėjimas, Viltis. Viltis – kiekvieno iš mūsų širdyje, galinti vėl uždegti Tikėjimą , Ramybę  ir Meilę…

Vyresnių klasių mokiniai pasakojo apie papročius, tradicijas. Užminė mįsles, kalbėjo apie  senuosius orų spėjimus. Darželio grupių ir pirmos klasės mokiniai dainavo Advento-Kalėdų dainas, ratavo ratelį. Mokytoja Zita  papasakojo  apie žodžių ,,leliumoj‘‘,,lilima‘‘,,kalėda‘‘ reikšmę.

Kada baigiasi Adventas? Kokie Kūčių patiekalai ir ką jie  simbolizuoja? Ką primena  šienas po staltiese? Ką reiškia kalėdaičiai? Kada sėsime prie šventiško stalo?

Apie  visa tai pasakojo kunigas Oskaras. Mokiniai  galėjo  susipažinti  su 12 patiekalų .

Mokytoja Nerija skaitė kunigo K.Černio tremtyje parašytus prisiminimus ,,Kūčių vakaras Olchone‘‘. Ne visi galėjo dalintis Kūčių vakariene su brangiais, artimais žmonėmis. Prisiminimai jam teikė jėgų būnant tremtyje…- kalbėjo mokytoja.

Laukiame Kalėdų – Jėzaus gimimo.Turime paruošti širdį. Kaip? – mokinių klausė BLB pirmininkė Edita Jakubkienė.

Atsisakyti nesutarimų, pykčio, apkalbinėjimų, blogų darbų.Visa tai, kas daro mus negražiais. Iš anksto ant popieriaus lapelių  surašytas ,,nedorybes‘‘ sunaikino liepsna.

Parengė  Zita Beliakienė
Nuotraukos Saulius Alesius

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here