Norvegijoje pakilias prieškalėdines nuotaikas aptemdė ironiškos Bažnyčios reklamos. Ironija persmelktas reklamas pasmerkė ir vyskupai, ir paprasti tikintieji. Žmonės tvirtina, kad savo viešai skleidžiama žinia, Bažnyčia pati griauna tikėjimą pamatiniais dalykais ir neigia tikėjimo tiesas.

Naujai reklaminei kampanijai buvo išleista  300 tūkst. kronų ir tai tik dar labiau supykdė tikinčiuosius.

Norvegijos Bažnyčia šiais metais siūlo nepirkti advento kalendorių. Vietoje įprastų šokoladinių saldainių, kuriuos vaikai anksčiau rasdavo mažuose popierinių kalendorių langeliuose, šiemet tėra užrašas: „Nepakliūk į pigius spąstus, pats pasigamink kalendorių“. Anot kai kurių vyskupų vaikai nusiminę ir pasimetę, nes ilgus metus gyvavusi tradicija dabar jiems sunkiau pasiekiama.

Dvasininkai, kurie nepritaria naujai kampanijai, taip pat įsitikinę, kad Bažnyčia kelia žmonėms diskomfortą, o ne padeda sukurti pakilią ir jaukią kalėdinę atmosferą. Be to jie pabrėžė, kad dievo namuose visuomet buvo skelbiama gėrio ir taikos naujiena, o ironija bažnyčioje kartu su minėtomis vertybėmis yra blogas mišinys.

Kritikuojama ne tik kalėdinė kampanija, bet ir skirta savižudybių prevencijai, kurios šūkis: „Ar pasaulis nepakankamai tobulas?“. Būtent tokį šūkį skelbia karštoji linija, į kurią skambina pagalbos ieškantys žmonės, kurie turi ketinimų nusižudyti.

Bažnyčia atsikirsdama kritikams tvirtino, kad tokiu keliu pasuko, nes nori atkreipti žmonių dėmesį į esmines problemas ir priminti, kad niekas nėra tobulas ir tobulumo ieškoti nereiktų, nes tikinčiam žmogui užtenka malonės.

Tačiau kol kas atrodo, kad pinigai paleisti vėjais, nes norvegų pasipiktinimas auga kiekvieną dieną vis sparčiau.

Tiesa.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here