“Bravo” apdovanojimų nugalėtojas, Lietuvos Prezidento padėkos laišką už nuopelnus Lietuvai gavęs garsus atilikėjas ir dainų kūrėjas Dima Šavrovas, kitaip žinomas “Sasha Song”, kartu su savo pussesere, Lietuvos balso ir šių metų Eurovizijos dainų konkuso dalyve talentingaja Lina Žilinskaite, įrašė dainą “Kvėpuot lengvai”, kurioje atsispindi ypatingai svarbus socialinis siekis-paskatinti kovoti prieš patyčias ir smurtą.

Daina ytin svarbi tiems, kuriems yra aktuali ši tema-patyčios jaunimo tarpe. Daina skiriama visiems, kurie kažkada, ar net šią akimirką patiria patyčias mokykloje, namuose, darbiniame kolektyve arba internete. “Mes dovanojame šią dainą tiems, kurie patiria įžeidinėjimus, gąsdinimus ar fizinę agresiją. Kurinys įrašytas dvejomis kalbomis ir išsiųstas į Lietuvos ir užsienos muzikos rinkas”- pasakojo Sasha Song.

sasha_song

“Aš pats buvau susiduręs su visais tais nemaloniais dalykais mokykloje ir žinau, kas tai yra, kuomet tave šmeižia bei žemina.  Nuo 16 metų Londone gyvenau vienas ir dirbau, kad save išlaikyčiau. Pačioje pradžioje nežinojau kalbos, o mokykloje tuo naudojosi ir iš to šaipėsi. Bet visos patirtos patyčios mane vertė susikaupti tikslui siekti ir daugiau laiko praleisti muzikiniame kabinete prie pionino slepiantis nuo kitų, kurie mane skaudino. Visgi muzikos dėka radau bendrą kalbą su tais, kurie mane žemino. Aš noriu, kad pas kiekvieną iš mūsų gyvenime būtų tikslas, nes tik kažko siekimas ir tuo tikėjimas gali žmogui padėti jaustis reikalingu ir laimingu” – dalinosi savo patirtimi atlikėjas.

Lina pasakoja, kad patyčios, ypač šiais laikais, yra labai paplitusios visose mokyklose. Ne vieną kartą teko girdėti skaudžių nutikimų susijusių su tuo. Gaila, kad tarp šaunios augančios kartos tai vyksta. Dar visai nesenai pati buvau moksleivė, tačiau asmeniškai susidurti ir matyti tokių dalykų neteko, tik girdėti. Jei tektų atsidurti situacijoje, kuomet reikėtų užstoti kitą-neabejotinai taip ir padaryčiau. Kodėl taip sunku suprasti, kad patyčios yra silpnumas, o ne kietumo išraiška? Būtina daugiau kalbėtis ir būti atviresniems.

lina_zilinskaite

Remiantis visuomeniniais tyrimų duomenimis, daugiau nei puse mokinių Lietuvos mokyklose patiria patyčias. Maždaug penktadalis mokinių mokyklose patiria fizinį smurtą. Taigi smurtas visuomenėje egzistuoja tiek fizine, tiek psichologine forma. Tai gyvuoja įvairiose amžiaus ir socialinėse gupėse. Sudėtingais atvejais smurtaujančioji pusė gali būti net ne vienas asmuo, o žmonių grupė. Patyčios lengvai gali privesti prie to, kad žmogus praras pasitikėjimą savimi. Tokiais atvejais žmogui svarbu paaiškinti, kad jį “nuodija” ir parodyti, kaip elgtis atitinkamoje situacijoje. Dažniausiai galime pastebėti tai, kad priekabiavimas prie silpnesnių yra savo nepilnavetiškumo slėpimas. Tas, kuris siekia įžeisti, sugniuždyti ar kitaip pasityčioti ir iš to pasijuokti, ištikrųjų bando nuslėpti savo esamus asmeninius trūkumus ir taip parodyti, koks jis yra “stiprus” ir “pranašesnis” už kitus.

“Šis duetu atliktas kurinys buvo planuojamas seniai. Mano pusseserė Lina ne tik turi talentą dainuoti, bet taip pat yra gera sportinių šokių šokėja, ne kartą tapusi Lietuvos sportinių šokių turų nugalėtoja. Aš ja labai didžiuojuos”, – komplimentų pusseserei negailėjo žinomas atlikėjas.

Pasak Linos, jai teko puiki proga sudalyvauti Lietuvos balso projekte. “Gavau labai naudingos patirties ir patarimų ateičiai. Neužilgo sulaukiau pasiūlymo kartu su Vilija ir jos komanda dalyvauti 2014 metų eurovizijoje Danijoje. Tas laikas buvo neįkainojamai naudingas ir be galo įdomus. 13 metų šokau sportinius šokius ir esu suskaičiavusi apie 30 taurių ir 25 medalius savo apdovanojimų kolekcijoje. Važiuodama automobiliu visada svajojau išgirsti savo balsą klausantis radijo ir pagaliau tai įvyks. Tikiuosi, jog mūsų daina pelnys ne tik pasisekimą, bet bus išgirsta ir palies žmonių širdis”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here