Manoma, kad teroristinę ataką gali surengti kelios grupuotės, kurios yra stebimos, tačiau didžiausia tikimybė, kad ISIL (Irako ir Levanto islamo valstybės).  Tai ekstremistiškiausia grupuotė kovojanti Sirijoje. ISIL arba IS (Islamo valstybė), kaip jie save vadina, nori perkelti konfliktą už Sirijos ribų.

PST (Norvegijos vidaus žvalgybos tarnyba) atliko tyrimą per savo kanalus Sirijoje ir sustiprino išpuolio versiją. Greičiausiai buvo apklausti keli žmonės. Yra suimti du žmonės, grįžę iš Sirijos. Taip pat yra dar keli įtariamieji. Kas jie yra slepiama.

Yra neatmetama galimybė, kad išpuolis gali būti įvykdytas per Norway Cup (futbolo čempionatas liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis).  Šis įvykis būtų panašus į tragediją Utøya saloje.  Renginio metu bus sustiprinta apsauga.  Tačiau rašytojas ir islamo tyrinėtojas Lars Gule mano, kad potencialiausi taikiniai – oro uostai, T-banai (metro), koncertai, kiti oficialūs susibūrimai. Tai gali būti išpuolis prieš valstybės tarnautojus, paprastus žmones ar institucijas. Tai matėme ir kitose šalyse.

Lars Gule taip pat pažymi, kad tai gali įvykti artimiausiomis dienomis, nes pirmadienį baigiasi Ramadanas. ISIL (IS) teroristai nori kompromituoti kitus musulmonus, kurie yra kitokio tikėjimo

Kitas autorius ir žurnalistas Lars Akerhaug taip pat mini ISIL kaip vieną iš grupuočių, galinčių surengti išpuolį Norvegijoje. Akerhaug yra parašęs knygą „Norvegiškas Jihadas“ apie musulmonų ekstremistus Norvegijoje.

Žurnalistas pastebi, kad PST turi gana tikslios informacijos apie tai, kas gali rengti išpuolį. Jie žino grupuotę, tačiau trūksta informacijos apie konkrečius asmenis.  Žurnalistas nemano, kad tai gali būti norvegai, kurie dabar yra Sirijoje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here