Jau trečius metus iš eilės į Lietuvą iš Vokietijos atvyksta jaunuoliai, kurie mūsų šalyje siekia išbandyti save įvairiose profesijose ir ,galbūt, pasirinkti tinkamiausią. Pasak projekto koordinatorių, šie jauni žmonės susiduria su motyvacijos, noro mokytis problemomis.Kitokia kultūra, bendravimas ir įvairi kasdieninė veikla projekto dalyviams leis pasisemti naujos patirties, o taip pat – įvertinti savo gebėjimus. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – labiausiai tinkanti vieta Kaune, kur galima įgyvendinti  neįgaliųjų socialinę integraciją per profesinių įgūdžių tobulinimą.

Sveciai-is-Vokietijos

Pasak jaunuolius lydinčios  vienos iš projektų vadovių Christiane Radloff, neįgaliųjų integravimas yra ilgalaikė tarptautinio bendradarbiavimo Europos Sąjungoje užduotis, o Lietuvoje kasmet tam sudaromos vis geresnės sąlygos. „Užsienio šalyje įgyti profesijos pasirinkimo gebėjimai, mobilumo galimybės ir profesinė praktika leidžia jauniems žmonėms su negalia lengviau patekti į atvirą darbo rinką. Taip pat labai svarbu susipažinti su kitos šalies kultūra, pabendrauti su žmonėmis. Lietuvoje mums labai patinka ir džiaugiamės galimybe čia atvykti“, – įspūdžiais dalijosi C.Radloff.

Viena-is-projekto-vadoviu-Christiane-Radloff

Iš Vakarų Meklenburgo regiono atvykę jaunuoliai galimybę pasisemti profesinio orientavimo ir profesinės praktikos patirties Lietuvoje taip pat vertino labai teigiamai ir prisipažino, jog iš pradžių buvo nedrąsu, tačiau dabar džiaugiasi Centro darbuotojų geranoriškumu ir noru padėti. „Man patinka tvarkyti aplinką, patinka fizinis darbas ir nors labai karšta, bet kai suvoki, kad tavo atliktas darbas matomas ir vertinamas aplinkinių, motyvacijos dirbti tikrai netrūksta. Karpome gyvatvorę, grėbiame ir džiaugiamės, kad čia pavėsis. Šitų medžių mes tikrai nepjausime, tik lapus sugrėbsime“, – įspūdžiais dalijosi Sebastian Wendt.

Darbas-Floristikos-studijoje

Floristikos studijoje darbas taip pat virte virė, o projekto dalyviai čia ne tik mokėsi gaminti rankų darbo popierių, bet ir formavo iš jo indus, interjero detales. „Man čia labai patinka, nes tokioj floristikos studijoje esu pirmą kartą ir labai įdomu stebėti, kaip žmonės čia dirba. O ir pačiai viską išmėginti norisi. Praplėčiau savo suvokimą apie floristiką, bandysiu tuo domėtis ir savo šalyje“ – įgytą patirtį vertino Jennifer Marie Schulze.

Projekto-dalyviai-tvarko-aplinka-2

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą atstovaujanti projekto vadovė Laisvė Paulionienė dėkojo Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui už galimybę vykdyti šį projektą ir neabejoja, jog vaikams tai labai naudinga patirtis.  „Šiems jauniems žmonėms trūksta motyvacijos kuo nors užsiimti, todėl jie priskiriami socialinės rizikos grupei, tačiau Lietuvoje jie po truputįįsiliejo į siūlomas veiklas ir dabar jiems tikrai puikiai sekasi. Jaunuoliai dirba, viskuo domisi, bendrauja“, – pasakojo L.Paulionienė. Ji taip pat akcentavo, jog svarbu dalintis patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų.

Projekto-vadove-Laisve-Paulioniene

Projektas „Europa – acces to my future“ truks 5 savaites, per kurias dalyviai integruosis į aplinką, dirbs, o paskutinę savaitę – atostogaus. Projektas baigsis rugpjūčio 15 dieną, tad jo dalyviai dar turi laiko įgyti ir išplėtoti įgūdžius, padėsiančius lengviau integruotis į darbo rinką ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje.  Taip pat pažins Lietuvą, aplankys gražiausius gamtos kampelius ir namo parsiveš tik geriausius prisiminimus.

Projekto-dalyviai-tvarko-aplinka

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here