Per nelaimingą atsitikimą Norvegijos ledyne savo dviejų mažų vaikų akivaizdoje žuvo vokiečių pora, pirmadienį pranešė policija.

Nelaimė įvyko sekmadienį po pietų, netoli ar ant Nigardo ledyno Vakarų Norvegijoje, kuris yra populiari ir prieinama didžiausio Europoje Jostedalsbreno ledyno dalis, atskilus ledo luitui.

Po ekskursijos su grupe tame rajone minima pora su aštuonerių ir dešimties metų vaikais grįžo prie ledyno ir tada atskilo tas ledo luitas.

Tačiau policijos pareigūnai negalėjo nurodyti, ar ledas užvirto ant poros, ar lūžo jiems po kojomis ir jie nugarmėjo į mirtį.

Pranešama, kad vaikais rūpinasi Lusterio kaime esantis krizių centras, kol iš Vokietijos galės atvykti giminaičiai.

Kaip rašė laikraštis „Bergens Tidende“, šeima buvo rajone netoli ledyno, kuris buvo aiškiai pažymėtas kaip pavojingas.

„Žiniasklaida tvirtina, kad tame rajone buvo ženklų, perspėjančių apie pavojų, ir kad jis buvo iš dalies aptvertas, bet tai dar nepatikrinta“, – sakė vietos policijos pareigūnas Norvaldas Ylvesaakeris.

„Bergens Tidende“ straipsnyje priduriama, kad Nigardo ledyne vasaros mėnesiais būna didelė nelaimingų atsitikimų tikimybė, nes tada tirpsta ledo luitai.

1986 metų liepą krintantis ledo luitas užmušė danę ir jos aštuonerių metų dukterį, o 1994 metų rugpjūtį panašiomis aplinkybėmis buvo rimtai sužeista lenkė, rašė laikraštis.

Vokietijos ambasada palaiko ryšį su žuvusios poros giminaičiais, bet jų tapatybės neatskleidė.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here