Nors žmonių poreikiai Pasaulyje labai skirtingi, tačiau visi turime kelis bendrus. Tai pagrindiniai poreikiai, kaip maisto, saugumo, pastogės, yra vienareikšmiškai vienodi visur. Dėl to ilgą laiką tėvai ieškojo savo vaikams tokių vietų, šalių ar bendruomenių, kur jie gali suteikti savo vaikams geriausias sąlygas bei patenkinti fiziologinius, saugumo ir socialinius poreikius. Pasaulyje kas met vyksta įvairūs balsavimai bandant nustatyti geriausią šalį auginti vaikus. Šie sąrašai yra formuojami atsižvelgiant į maisto tiekimą, švietimo sistemas, gyvenimo lygį, kur kiekvienam yra suteiktos žmogaus teisės.

Apklausos rodo, kad Skandinavijos šalys yra vienos geriausių šeimų gyvenimui ir vaikų auginimui. Norvegija yra viena labiausiai minimų valstybių šiuose apklausose ir pirmauja Times Magazine, Huffington Posts Nacionalinės JAV apklausos sąrašuose.

Yra nemažai priežasčių, kodėl Norvegija yra viena iš geriausių šalių auginti vaiką nuo jo gimimo iki pilnametystės.

Pagal motinystės atostogas dirbančioms motinoms Norvegija ženkliai lenkia kitas šalis. Taip pat į šias atostogas leidžiama išeiti ir tėvams, kad tėvas ir motina galėtų auginti vaiką kartu.

Moterys Norvegijoje yra lygiateisės visuomenės narės (net karinė tarnyba privaloma abiem lytims), todėl gali mokytis ir įgyti išsilavinimą lygų vyrams. Moterys turi lygias teises ir galimybes gauti gerą ir tinkamą išsilavinimą.

Gimdymai Norvegijoje yra priimami aukštos kvalifikacijos medikų su pilnavertiška motinos ir vaiko priežiūra po gimdymo. Tokio pat lygio medicinos paslaugos Pasaulyje yra arba retai sutinkamos, arba labai brangios.

Visi tėvai linki savo vaikams geriausio nuo jų gimimo, o šalys, kaip Norvegija, padeda pradedant nuo tėvystės atostogų iki išsilavinimo teikimo, karjeros ar socialinių garantijų. Norvegija sukūrė tokią socialinę sistemą, atsižvelgdama į šalies gyventojus ir yra tikras pavyzdys Pasauliui.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here