Šventė vyko lapkričio 15 dieną, šeštadienį, Hommersåk mieste, Riska Grenahuset salėje. Dalyvavo “Bryne Musikkorps” pučiamųjų orkestras(vadovas Saulius Trepekūnas), grupė iš Lietuvos Crazy Crow ir Rogalando lietuvių bendruomenė.

cepelinu_balius_rogalande (3)

Cepelinų baliaus  idėja yra ne nauja. Prieš du metus tokiu pačiu pavadinimu, puota vyko Brynės miesto centrinėje aikštėje, norvegų šventės, „Potet festival“(bulvių festivalis – bulviakasio pabaiga)metu, kurioje kartu su norvegais dalyvavo per 250 žmonių. Kadangi šventė labai pavyko ir įspūdžiai bei atsiminimai  nedavė tautiečiams ramybės, bendruomenės pirminkas Saulius Trepekūnas nutarė vėl organizuoti šventę. Parašė projektą. Salės nuomai, maistui ir muzikantams lėšų skyrė savivaldybė. Po reklaminio pranešimo, bilietai buvo išparduoti per savaitę.

cepelinu_balius_rogalande (4)

Vėjo genamoms, draugiškai plazdenat Lietuvos ir Rogalando lietuvių bendrijos vėliavoms, besipuikuojančiai tautinei juostai su išaustu įrašu “Lietuva”,  19 valandą renginio vedėja Laimutė Skiudulė tvirtai suspaudė mikrofoną ir pradėjo renginį. Visiems dalyviams buvo prisegtas devizas: “Tikras lietuvis ne gimsta, o išsirita iš cepelino”. Šios šventės ypatumas buvo tas, kad muzikantų ir dalyvių aktyvumas buvo pakeltas į tą patį svarbos lygmenį. Kiekviena stalo grupė turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą ir paskelbti tostą.

Šventės dalyviai buvo nustebinti netikėtų svečių. Pačiame įkarštyje su kamera pradėjo sukiotis LRT laidos “Emigrantai” žurnalistai.

cepelinu_balius_rogalande (5)

Klausėme “Bryne Musikkorps” atliekamų kūrinių, o kartu ugdydami valią laukėme cepelinų. Baigę koncertinį pasirodymą, visi orkestrantai liko salėje linksmintis kartu. Kadangi jie jau tris kartus lankėsi Lietuvoje ir spėjo pamėgti cepelinus, atėjo laikas juos ragauti. Dalyviai cepelinus galėjo rinktis su mėsos ar varškės įdarais ir paskaninti spirgų arba grybų padažais.

cepelinu_balius_rogalande (6)

Vyko “Chorų karai” konkursas. Užstalėse sėdinčios grupės viena po kitos lipo į sceną ir demonstravo tiek vokalo tiek choreografijos sugebėjimus. Buvo išrinkti stalų atstovai vertinimo komisijoje. Kai kurie komisijos nariai nesugebėjo atsispirti objektyvumo principams ir stengėsi palaikyti savo komandą. Bet tai šventę tik pagyvino.

cepelinu_balius_rogalande (7)

Vadovavimą perėmė Crazy Crow. Jie linksmino publiką labai universaliai. Patiko tiek lietuviams, tiek norvegams. Lietuviai galėjo šokti polką, o norvegai suko svingą. Publikai tiek patiko koncertas, kad Crazy Crow niekaip negalėjo pabaigti paskutinės dainos.

cepelinu_balius_rogalande (8)

Buvo malonu stebėti, kaip paruošiamosios grandys savanoriškai plušo ruošdamos šventę. Paskelbtoje FB apklausoje, tautiečiai registravosi į skirtingas grandis. Cepelinų virimo komanda pradėjo dirbti nuo ankstyvo ryto. Po šeštadieninės lietuviškos mokyklėlės pamokų  į pagalbą atskubėjo mokytojos. Cepelinus gaubė viena paslaptis – gamintojai naudojo lietuviškus produktus. Salės ruošėjai dėliojo stalus ir kėdes, dengė staltieses, serviravo, o tą ruošos bruzdesio foną užpildė muzikantų derinami instrumentai. Dalyvių nuotaika buvo pakylėta, jautėsi stiprus susiklausymas. Suspaudžia širdį, kai atsisveikinant išgirsti: Mano vaikai tikrai kalbės lietuviškai!

cepelinu_balius_rogalande (9)

cepelinu_balius_rogalande (1)

 

Parengė Zenonas Mačiulaitis
Nuotraukos Lino Tautkevičiaus

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here